IT: Welcome To Derry – 1×01 (Pilot)

2017 filmes szempontból nekem remek év volt, hiszen akkor már elég régóta nem voltam moziban, s amelyek pedig kijöttek nem igazán volt élvezhető. Szinte a semmiből semmiféle tudás nélkül elhívtak az AZ vetítésére, és bejött. A második részre is jegyet váltottam, bár az már annyira nem jött be. De mivel pénzt termelt így természetes, hogy mindenképpen kell majd a folytatás. Azonban az nem mozivásznak érkezett, hanem az HBO-ra, s a mozifilmek előzménysorozata lenne. Sokan dicsérték, ámbár csak nyolc epizódos, de végül bepróbáltam az első részt, s nem kis értetlenkedés alakult ki bennem.

Szinte csak pozitív véleményt olvastam róla, s próbáltam elkerülni a spoilereket. Be kell vallanom azonban, hogy én azok közé tartozok, akik nem élvezték, s akár azt is tudom mondani, hogy nem véletlenül vártam meg vele a pihenőnapomat, mert elég mérges lettem volna, ha pont ezt a szériát választom szórakozásnak, s közben pedig azt adja, amit kaptam. Elég sablonos kezdés volt, s nagyon sokszor éreztem azt, hogy unatkozok. Természetesen azt mindenképp ki kell emelnem, hogy a látványra nem lehet panasz, s szint hozza a mozifilmes világot, amely kötelező. Függetlenül attól, hogy előzménysorozatról van szó mégis hiányoltam belőle a plakátról a főszereplőt, s bizony ez részemről elég nagy negatívum főleg itt a kezdésnél.

A karakterek viszonylag jól vannak összeválogatva, de valahogy nem éreztem egyikkel sem szimpátiát, s nem lopták be a szívembe magukat, mint az első rész esetében. Azt kell mondanom, hogy ahogy néztem elég lelketlennek tűnt nekem az első rész. Egy horror adaptációnál pedig elég nagy negatívum, ha az ember nem drukkol az emberi szereplőknek, hanem azt várja, hogy mikor fogják végre feldarabolni őket, hogy eltűnjenek a képernyőről.

Nem hiszem, hogy az lenne a probléma, hogy mások véleményét elolvastam. Vélemény szerint inkább az, hogy a két mozifilmet láttam, s bizony az messze magasra tette a lécet, amit a sorozat az első részével nem tudott megugrani. Kérdés persze adott, hogy vajon nem lehetett volna működőképesebb mondjuk egy újabb rész, mely megérkezik a mozikba? Nyolc epizód nem sok, szóval maradok és reménykedek.

Összegezve az első rész nekem elég gyengének tűnik, s sok volt benne az üresjárat. Mindenesetre maradok, s remélem pozitív csalódásom lesz az évad végére.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük