Véget ért az Upfronts, s ezeket nézzük jövőre!

Tavalyihoz hasonlóan idén is megvolt a szokásos TV-s Upfronts. Voltak meglepetések, de voltak várható dolgok. Idén nagyon sok sorozattól búcsút vettem, hisz már nincs annyi szabadidőm, mint korábban, hogy azokat a szériákat nyomon tudjam követni, melyek már nem kötnek le annyira. Persze már kijelöltem melyek azok, amelyeket mindenképp be szeretnék majd próbálni ősszel. Persze minden bizonnyal akad olyan, amit majd elkerül a figyelmem, s aztán majd a pozitív visszajelzésnek köszönhetően én is teszek vele majd egy próbát. De ne szaladjunk ennyire előre. Upfronts. És igen, idén is az NBC nyitott:

Tavalyihoz hasonlóan idén se volt a legerősebb az NBC tévés évada. Összesen két sorozatot követtem nyomon tőlük. Az egyik a The Office, mellyel majd jövőre is találkozunk, illetve a Chuck, ami idén az ötödik évaddal véget is ért.
Jövőre kicsit acélosabb lesz a felhozatal. Egyrészről a The Office továbbra is nézős maradt, másfelől pedig sok újonc sorozat az, ami igazán érdekel. Első körben itt van a Do No Harm, amely egy több személyiséggel rendelkező idegorvosról fog szólni. Másik a Revolution, melynek alapkoncepciója szerint egy nap megszűnik az elektromosság a földön, s ez káosz helyzethez vezet. Majd pedig hosszú évek után elég civilizálatlan körülmények között élő emberek sorsát követhetjük nyomon. Továbbá még itt van a The New Normal is, amit alapesetben nem próbálnak be, de Ryan Murphy nevével fémjelzett sorozatot bűn nem bepróbálni legalább a bevezető epizód erejéig.

Folytatódik: 30 Rock, Betty White’s Off Their Rockers, Community, Dateline NBC, Football Night in America, Fashion Star, Grimm, Law & Order: Special Victims Unit, The Office, Parenthood, Parks and Recreation, Smash, Sunday Night Football, The Apprentice, Up All Night, Whitney, The Biggest Loser

Kasza: Are You There Chelsea?, Awake, Bent, Best Friends Forever, Free Agents, Harry’s Law, The Playboy Club, Prime Suspect, Fear Factor, The Marriage Ref, Minute to Win It, The Sing-Off, Who Do You Think You Are?, Who’s Still Standing, It’s Worth What?, Escape Routes, The Firm

Befejeződött: Chuck

Újoncok: Chicago Fire, Do No Harm, Hannibal, Infamous (eddig: Notorious), Revolution + 1600 Penn, Animal Practice, Go On, Guys with Kids, Next Caller, Save Me, The New Normal

És íme a FOX, melyet szokás szidni minden évben. A legnézettebb, legtökösebb csatorna, amit persze én is sokszor a fészkes fenébe küldök. Idén vegyes érzelmekkel követtem végig a bejelentéseket. Idén a New Girl-ért nagyon nagy pacsi a csatornának, de a Fringe utolsó évados berendelése felett a mai napig csak pislogok. Persze lehet örülni, hogy ismét van egy sorozat, amit normális módon fejeznek be, de azért valahol az ember zsebében a bicska nyílik, hisz mindenkinek van olyan FOX sorozata biztosan, ami sokkal jobb nézettség ellenére is „sírba szállt”. Ami igazán érdekel a fentebb említett New Girl és a Raising Hope. Jövőre kicsit felrázva jön a Glee negyedik etapja, s remélem felpezsdülést hoz az idei poshadt évad után. Ami érdekel az a The Mindy – project egyedül.

Folytatódik: American Dad, American Idol, Bob’s Burgers, Bones, The Cleveland Show, Family Guy, Fringe, Glee, Kitchen Nightmares, Raising Hope, The Simpsons, New Girl, Touch, The X Factor US, Hell’s Kitchen, Mobbed, Cops

Kasza: Alcatraz, Allen Gregory, Breaking In, House, The Finder, I Hate My Teenage Daughter, Terra Nova, Napoleon Dynamite 

Befejeződött: House

Újoncok: The Mob Doctor, The Following, The Mindy Project, The Goodwin Games

Idén nálam az abc volt a favorit csatorna, hisz tőlük sok sorozatot néztem. Először is örök hála a Once Upon a Timeért és egy bazi nagy beintés a The River kaszájáért. Félelem nem volt bennem, de jó, hogy a Modern Family is visszatér a következő évadban. Egy korszak viszont idén lezárult, hisz a nyolcadik évaddal leköszönt a képernyőről a Desperate Housewives.
Az újoncokat alapul véve a 666 Park Avenue és talán a Zero Hour, ami felkeltette az érdeklődésem.

Folytatódik: America’s Funniest Home Videos, The Bachelor, Body of Proof, Dancing with the Stars, Happy Endings, Shark Tank, Castle, Grey’s Anatomy, The Middle, Modern Family, Private Practice, Don’t Trust The B—- in Apartment 23, Last Man Standing, Once Upon a Time, Revenge, Scandal, Suburgatory, Wife Swap, Extreme Makeover: Weight Loss Edition

Kasza:  Extreme Makeover: Home Edition, Charlie’s Angels, GCB, Man Up, Missing, The River, Work It, Pan Am, You Deserve It, Million Dollar Mind Game

Befejeződött: Desperate Housewives

Újoncok: Last Resort, Red Widow, Mistresses, 666 Park Avenue, Nashville, Zero Hour , How To Live With Your Parents For The Rest Of Your Life, The Neighbors, Malibu Country

 

…a CBS. Na ez az, ami igazán érdekes. Ugyanis idén sokadik alkalommal letettem a How I Met Your Mother pótlásáról, s továbbá a The Big Bang Theory is kapott tőlem akkora kaszát, hogy a fal adta a másikat. Ráadásul az újoncok közül egyetlen egy sincs, ami igazán érdekelne….

Újoncok: Elementary, Golden Boy, Vegas, Made in Jersey + Partners, Friend Me

Folytatódik: The Amazing Race, The Big Bang Theory, Blue Bloods, Criminal Minds, CSI, CSI: NY, The Good Wife, Hawaii Five-0, How I Met Your Mother, The Mentalist, Mike & Molly, NCIS, NCIS: Los Angeles, Survivor, Two and a Half Men, Undercover Boss, 2 Broke Girls, Person of Interest, 48 Hours Mystery

Kasza: CSI: Miami, NYC-22, A Gifted Man, How To Be A Gentleman, Unforgettable, Rob

És utolsónak maradt a legkisebb. Két sorozatot követek nyomon tőlük a Supernatural-t és a Nikita-t, de mindegyik darálása vár a merevlemezemen.És ugyanez a helyzet az újoncokkal, mint fentebb: nem várok egyet sem.

Folytatódik: Hart of Dixie, Gossip Girl, 90210, Nikita, The Vampire Diaries, Supernatural, America’s Next Top Model

Kasza: Ringer, The Secret Circle, One Tree Hill, Re-Modeled, H8R

Újoncok: Arrow, Cult, Emily Owens M.D., The Carrie Diaries, Beauty and The Beast

Jönnek a finálék!!

Egy sorozatrajongónak mézédesnek számít az április és a május. Feltéve, ha a sorozatokat az amerikai premierrel egy időben nézi. Mivel tavaly nyár folyamatosan van munkám, így a sorozatokkal sikerült lemaradnom ismét. Természetesen most tudatosabban pótolom őket, mint tavaly nyáron, ugyanis köszönhetően annak, hogy egy nagyobb merevlemez került a gépembe, így az aktuális epizód – természetesen kizárólag HD-ben – azonnal begyűjtésre kerül, hogy majd később megtekinthessem.
Szerencsére az általam nézett sorozatnak már kikerült az aktuális évadának a finálédátuma. Java részük május elején búcsúzik el. De most nézzük a listát:

  • Raising Hope volt idén az első teljes, 22 epizódból álló évaddal rendelkező sorozat, amely finálézott, s ezzel is megindítva a sort. Viszont örömhír, hogy a széria visszatér egy harmadik évadra ősszel;
  • Jelen pillanatban is pótolom a The Office-szal elszenvedett epizódkimaradásokat. A sorozat május 10-én köszön le. Következő évadról egyelőre nincs hír, de nézettség alapján nem kell aggódnom, hogy esetleg nem folytatódik majd jövőre;
  • Május 8-án az évad egyik legvidámabb és legnagyobb meglepetését okozó New Girl búcsúzik majd. És ami még jó hír, hogy a zsákban van a következő évad;
  • Viszonylag hamar már május 9-én elköszön az aktuális évadával a Modern Family. Egyelőre semmi hír a következő évadról, de mivel az anyacsatorna legsikeresebb sorozatáról beszélünk, így elég érdekes lenne, ha nem kerülne berendelésre a következő évad;
  • Május 10-én a The Big Bang Theory lesz soron. Hasonlóan több CBS sorozathoz az ő sorsáért sem kell aggódnom, hisz két évvel ezelőtt két évadot rendelt belőle a csatorna. De mivel továbbra is saját rekordjait dönti meg nézettség terén, így azt gondolom, hogy jó sokáig élvezhetjük majd még a sorozat epizódjait;
  • Május 11-én búcsúzik a Supernatural és a Fringe. Egyelőre mindkét sorozat jövője kétséges, de leginkább az utóbbinak. Jelen pillanatban eme két sorozatot szeretném minél hamarabb pótolni, ugyanis horrorisztikus lemaradásban vagyok velük;
  • Egy korszak ér véget május 13-án. Ugyanis ekkor nyolc évad után véget ér a Desperate Housewives. De emellett finálézik a másik legjobb országos újonc a Once Upon A Time is;
  • Az igazi érdekesség Május 18-án lesz, ugyanis ekkor zárja a második évadát a Nikita, melynek aktuális évadában egyetlen egy epizódot sem láttam, ellenben jó pár nézettségi statisztikát láttam, amelyből kiderül, hogy igencsak rezeg a sorozat alatt a léc;
  • Május 22-én pedig a Glee fejezi be a sort a nézettségileg és rajongói visszajelzések alapján leggyengébb évadával.

Nézzük, hogy állunk sorozatfronton!

Iskolás koromban nem volt különösebb probléma a sorozatokkal. Ha valamire épp nem jutott idő aznap, akkor legkésőbb a hétvégéig, vagy hétvégén bepótoltam. De jelenleg a munkahely, család, magánélet együttesének köszönhetően ez a helyzet ma már jelentősen megváltozott, s az erre a tevékenységre áldozható idő jelentősen lecsökkent. De lassan kezdődik a sorozat és évad finálék, s ha már körülöttem mindenki kilőtt egy listát sorozataival kapcsolatban, s hogy hogyan áll velük, hát én sem maradhatok ki.

Annak idején több szabadidőm volt, így több sorozatot követtem nyomon. Ha valamelyik felé elvesztettem az érdeklődésemet még akkor is tovább néztem addig, amíg véget nem ért. Azonban, ha az ember szabadideje jelentősen lecsökken, akkor viszont kénytelen az ilyen szériáktól elbúcsúzni. Hisz újranézni nincs ideje a régi kedvenceket, de időt pazarolni olyan szériára, ami iránt a rajongás megkopott időpocsékolás. Ebből fakadóan nálam az angol Being Human három, míg az amerikai változat egy évad után vérzett el nálam. De természetesen mindkét szériából megnéztem az új epizódjait mielőtt lekerültek a terítékről. Minden bizonnyal a Chuck is erre a sorsra jutott volna, ha idén nem ér véget a sorozat. De nem rúg többet labdába nálam a Dexter sem.
Alváshoz számomra elengedhetetlen, hogy menjen a tévé. Persze fontos, hogy valami átlagos műsor menjen, így az esetek többségében általában a comedy central az, amit elalváshoz szoktam „használni”. Így többször előfordult, hogy a How I Met Your Mother korábbi évadaiba futottam bele, s néha egy-egy epizódot megnéztem. A sorozatot már rég abbahagytam, de a régi részeknek köszönhetően újra elővettem. Az egész talán három epizódig tartott, így a sorozat második esélyei s elúszott. Feltehetően az utolsó részt majd megnézem.

Rajongásom és feltétlen szeretetem tovább él a Desperate Housewives, Modern Family, és a Raising Hope irányt annyira, hogy jóformán mindegyikből naprakész vagyok. Persze van itt egy idei újonc, a New Girl is, amiről szégyen szemre semmiféle írás nem született a blog keretein belül.  De mivel lassan nyakunkon a finálék zöme, így feltehetően az évadról egészében lesz majd valami firkálmány. De ugye nem szabad elfelejteni, hogy a The River, The Walking Dead, és a Terra Nova már finálézott, bár utóbbiról kiderült, hogy következő évad nem lesz, előbbiről meg nézettséget ismerve várható, hogy nem készülnek újabb epizódok.
Kicsit zűrösebb a helyzet a The Big Bang Theory és a The Office háza táján. Míg az előbbiből hét, addig az utóbbiból kilenc epizóddal vagyok lemaradva. Bár tény, hogy emellett idén a Supernatural aktuális szezonjából kemény négy epizódot sikerült megnézni, de a Fringe-ből  is csak kettő volt, amit megtekintettem. A tavaly indult Nikita kint veszélyben van, de lehet nálam is, mert az aktuális évadból egyetlen egy epizódot sem sikerült megnézni. Minden bizonnyal ebben a bekezdésben említett sorozatok epizódjait majd pótolom évad végén. Lévén tavaly is nehézséget okozott utólag begyűjteni az epizódokat főleg HD minőségben, így előrelátóbb voltam (ami mondjuk könnyű egy másfél terrás vinyóval a gépben), s ennek fényében az új epizódokat szinte azonnal begyűjtöttem egy ideiglenes mappába, ahol már csak a megtekintésre várnak.

Idei újoncokat nézve bepróbálásra került az Alcatraz, Touch, Once Upon A Time is, bár egyik sem lett nézős. Habár az utóbbiról elég jó vélemények születtek az utóbbi időben, s eléggé meggyőztek, hogy folytatásba is belekukkantsak. Habár az Alcatraz olyan szinten volt botrányos, hogy a bevezető epizódot sem tudtam végig nézni. De hasonló helyzet volt az Awake-kel is, amit egyébként rendkívül vártam.

Modern Family: 2.évad

Tavalyi év másik legjobb újonca volt (a Glee mellett), melyet igazából jóval az első évad után valamikor szeptemberben próbáltam be. Igazából újdonságokra soha nem voltam fogékony, s valahogy épp ezért is maradhatott ki amikor tulajdonképpen elindult a széria. Természetesen egy évad ment le teljes egészében mire rátaláltam, s bizony azonnal megvett engem kilóra. Így nem volt kérdéses, hogy a második évad is nézős lesz számomra. Sajnos korábban nyomon követett sitcomok sorra esnek ki nálam, mert az évek alatt elfáradtak. Azonban a Modern Family továbbra is az egyik legerősebb, s olyannyira jól sikerült, hogy a második évad sikeresen túlszárnyalta az első évadot is.
Minőségi sorozatról van szó, mely nézettségileg is elég erős, így nem is meglepő, hogy már a zsákban van a harmadik évad, azaz jövőre is találkozhatunk majd kedvenceinkkel. Persze az kérdés, hogy vajon a soron következő évad elég erős lesz, hogy köröket verjen az előzőekre. Egyelőre annyi biztos, hogy zárult a második évad, s minőségi mélyrepülésről eddig szó sincs, ami viszont nagyon nagy pozitívum főleg ilyen típusú sorozatoknál, mert eddig talán egyedül a The Big Bang Theory korábbi epizódjainál sikerült hangosan felröhögnöm.
Remélem a sorozat sokáig képernyőn lesz, s minőségileg nem kezd mélyrepülésbe a többi sitcomhoz hasonlóan, mert íz még nekem is fájó lenne.
És mi a siker titka? Egyszerű családi komédiáról van szó, ahol a karakterek szerethetőek még úgy is, hogy némelyiknek annyi esze sincs, mint egy félig felfújt gumicsirkének. És persze még hozzáadódnak az egyszerű történetek mellé pofátlanul poénos tálalás. Részemről nem is volt olyan epizód a második évadban, ami nekem nem tetszett. Kiindulva a fentiekből nem is csoda, hogy szépen a sorozat epizódjait begyűjtöttem HD minőségben, hisz a szériát mindenképp újra kell majd nézni a nyáron elejétől a végig (mindezt természetesen akkor, amikor majd a lemaradásaimat pótoltam).

Tovább…

Modern Family: 1.évad

Megvan a tavalyi év egyik másik legjobb újonca (szigorúan a Gleemellett), ami ráadásul a sitcom kategóriából került ki.
Tavalyi év egyik bónusz meglepetése volt a sorozat, mely nézettségileg is elég korrektül teljesített. Ugyan csak a héten kezdtem bele, s egyéb néznivalók miatt húzódott el az első évad teljes megtekintése három napig (máskülönben egy nap alatt kivégeztem volna). Számomra teljesen pozitív csalódás volt, s immáron megvan a második kedvenc sitcom-om is. (Ugye az első helyen még mindig a The Big Bang Theory áll).
Mai napig nem is értem, hogy miért nem kezdtem bele a sorozatba. Persze a lényeg mégis az, hogy tettem egy próbát, s már az első résznél eldőlt, hogy bizony ez az én sorozatom. Így nem is volt kétséges, hogy a régi sorozatok új epizódjainál is elsőbbséget élvez a sorozat első évada.
Kevés az olyan sorozat, melynek képes lennék minden epizódját újra és újra megnézni. Nos ezen kevesek közé lépett elő a Modern Family, mely a héten kezdte meg kint a második évadát.  Természetesen a második évad megtekintésével vártam, amíg meg nem születik tőlem egy kritika.
És mi is az alapkoncepció? Nos adott három család, akikről a kiadott képek, DVD borítók alapján azt hittem, hogy kisvárosi szomszédok életét követhetjük majd nyomon. De szerencsére távolról sem így van. Három család életét követhetjük nyomon, akik tulajdonképpen szegről végről egymás rokonai.

Tovább…